Погода випробовуватиме на міцність українців. Синоптики говорять про збільшення опадів. Разом із тим, попереджають і про спеку.
Так вирувало в Одесі кілька тижнів тому. Наслідки - повалені дерева, знеструмлені села, травмовані. Синоптики застерігають - незабаром лихо може повторитися. При чому на більшості території України.
Микола Кульбіда, директор Укргідрометцентру:
- Протягом 12-13 на більшості України ми чекаємо інтенсивні зливові дощі, які місцями сильні і дуже сильні, у вигляді злив, і також створюються умови для випадіння граду та шквалистого посилення вітру.
Напередодні негода вже завдала шкоди мешканцям Запоріжжя - вітер до 30-ти метрів за секунду й град з невеличке яйце.
Попри те сонце смажило неймовірно. Головно, у східних та південних областях. І спека стоятиме.
Микола Кульбіда, директор Укргідрометцентру:
- Сформувався небезпечний - вже 4-й - клас пожежної небезпеки, і протягом найближчих 2-х днів цей ступінь досягне 5-го класу.
До цього найвищого класу пожежної небезпеки рятувальники готові.
Микола Чечоткін, заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації:
- В постійній бойовій готовності утримується у 9 районах оперативне реагування, міжвідомче реагування сил чисельністю 51,5 тисяч чоловік, понад 10 одиниць техніки.
У місцях імовірного виникнення лісових пожеж посилили нагляд. Зокрема, у Криму, де пам'ятають торішнє займання Ялтинського заповідника, коли вигоріли гектари зеленої оази.
- Виставлено додатково 4 пости для забезпечення посиленого моніторингу: на горі Ай-Петрі, в Алупці, в Гурзуфі і в населеному пункті Оліва.
Випробовуватиме на міцність спека й людей.
- В більшості регіонів - це 40-42, в західних та північних - 38-39.
Це не прогноз на найближчі дні, а лише зафіксовані рекорди. Утім, встановлення цьогоріч нових - у Гідрометцентрі вважають за можливе.
Микола Чечоткін, заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації:
- Сама спека дуже негативно впливає на людей, які страждають хронічними гіпертонічними захворюваннями. В цей час важно що - уникати довготривалого перебування на сонці.
Тож рекомендують місцевим чиновникам подумати про запровадження так званої сієсти - подовженої обідньої перерви. Приміром, від першої до п'ятої години дня. Так вже подбала про киян столична мерія. Утім, змусити керівників підприємств це виконати урядники не в змозі.