Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

25 травня 2013, 14:02 Інше
Столичні чиновники не квапилися знешкодити ртуть
Столичні чиновники не квапилися знешкодити ртуть

Більше місяця пролежала на столичному подвір'ї випадково знайдена хазяями пляшка зі ртуттю. Позбутися небезпечної знахідки киянам вдалося лише після втручання журналістів.

Пані Олена вирішила прибрати в господі. Серед купи сміття натрапила на пластикову пляшку, на чверть наповнену темною рідиною. Взяла в руки знахідку - й остовпіла. Майже порожня  ємність важила кілограмів зо три.

Олена Степанишина, мешканка м. Києва:

- Глянула - навіть з шкільної програми понятно, що така кількість і така вага - це тільки ртуть. Ще й срібляста. Зразу ж через дві минути я звонила 101.

Рятувальники прибули оперативно. Підтвердили, що у пляшці справді ртуть і поїхали.

Олена Степанишина, мешканка м. Києва:

- Дуже довго розпитували - де ви її взяли, коли знайшли, коли позвонили. Може, я половину надлила і на ринок збігала. Сказали - до вечора заберемо. Пройшло тридцять вечорів.

Продовж місяця вона знову і знову марно телефонувала 101, а потім вирішила звернутися до журналістів Свідка. Киянка в розпачі - кілька місяців тому від раку легенів помер її чоловік, а нині поруч зі смертельно небезпечним металлом змушений гратися її трирічний онук Артем.

Олена Степанишина, мешканка м. Києва:

- Це ж загроза не тільки для мене, для моєї сім'ї, моїх дітей і внуків. Перекинулася б вона, вибухнула. Я навіть не знаю, шо казать.

- Попроси дядю. чтоби они забрали ртуть и бабушка больше не плакала.

- Ртуть уберите. И бабая уберите. Харашо?

Як сталося, що жінку залишили віч-на-віч із небезпекою - Свідок дізнавався в місцевому райуправлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій. Від розмови перед об'єктивом телекамери рятувальники відмовилися. Натомість повідомили, що діяли суто за інструкцією. Мовляв, такі знахідки вони лиш фіксують, а потім сповіщають про них спеціальну службу при Київській міськдержадміністрації. Вже там ще раз перевіряють інформацію і лиш потім на місце виїздить спеціальна група.

Іван Боднарук, правознавець:

- Це звичайна бюрократична тяганина, пов'язана з тим, що служби просто дублюють одна одну. Враховуючи те, що жінка втратила чоловіка, вона може подавати до суду і на КМДА, і на рятувальників.

Чому чиновники злегковажили звісткою про ртуть в господі киянки, в КМДА - анічичирк. Письмове звернення журналістів вже кілька днів без відповіді. А ось пляшку з небезпечним металом з подвір'я пані Олени таки забрали. Акурат за годину після візиту туди кореспондентів Свідка. В Україні щороку знаходять по півтони кинутої без нагляду ртуті. У приватних оселях та на автошляхах, в адмінбудівлях та закладах відпочинку. У банках, склянках та каністрах, а іноді й розлиту. Як натрапите на таке - ліпше обійдіть. Коли ж контакту з убивчим металом не уникнути - запам'ятайте.

Вікторія Рубан, керівник відділу ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій України в Київській області:

- Ті, які ви бачите, наявні кульки зберіть на лист паперу та перенесіть їх на посуд з водою, попередньо розчинивши у цьому посуді перманганат калію. Якщо вже зібрали, то по закінченню збирання ртутні місця миються мильно-содовим розчином або розчином кальцинованої соди.