Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

17 квітня 2013, 23:43 Інше
Луцьк потерпає від високої води
Луцьк потерпає від високої води

Луцьк у полоні високої води. Річка Стир заливає садиби, городи, комунальні об'єкти. Щодоби вода підіймається на понад 10 сантиметрів. Так від початку квітня - кажуть фахівці. І додають: зупинити стихію до снаги лише самій природі. З потеплінням знизиться рівень ґрунтових вод, а талі зійдуть у канали. Та чекати на це містянам щонайменше тиждень.

Серце Луцька - парк імені Лесі Українки. Нині тут вода й болото. Востаннє, кажуть місцеві, так заливало зо тридцять років тому. Тоді зима теж видалася сніжною і затяглася аж до квітня. Тепер хтось згадує про це з острахом, а хтось - із ностальгією.

Ірина Григорівна, мешканка м. Луцька:

- Мне, например, нравится.

- Ну, а вода дошкуляє?

- Нет, она высохнет. Мы прошлися к Стирю, вот там как море у нас получилось. Нет, хорошо. Что-то необычное, у нас такой воды большой не было.

Найбільший клопіт від повені власникам прирічкових забудов. Ось, приміром, вулиця Базарна. Харчі з підвалів господарі перенесли до комірчин ще місяць тому. І, як виявилося, недаремно.

Ігор Бондарук, мешканець м. Луцька: 

- Останні роки, років 15-20, таких розливів не було. А в цьому році багато снігу, то так воно…

- А що постраждало найбільше, який клопіт?

- Городи. Ми думали, що пригріє і будемо садити, а тепер не знаю, коли то буде.

- А з льохом?

- Він у воді, а висохне, то назад поселимося туди.  

Через щоденне підняття води на 10-12 сантиметрів заливає дитячу спортшолу, зоопарк. Його працівники гумових чобіт майже не знімають. Територією пересуватися по спеціальними хідниками, бо біля вольєрів з хижаками - Венеція.

Людмила Денисенко, директор Луцького зоопарку:

- По суті, трапи ходять за людьми, куди їм треба дістатися. Підсобний робітник йде перед годувальником у високих чоботах, ставить перед ним трап і той доходить. Незручності в доступі до тварин. До приготування їжі. До прибирання вольєрів - не можна під'їхати тачкою, щоби вигрібти. Це мокрі ноги у працівників. Треба по дві пари чобіт.

Кілька разів на день до проблемних зон виїздять спецтехнікою рятувальники. Від початку квітня тільки в Луцьку вони відпомпували 40 тисяч кубометрів води.

Віталій Прусак, співробітник оперативно-координаційного центру ДСНС у Волинській області:

- З першого квітня працівники ДСНС працюють в підвищеній оперативній готовності. Зокрема на даному участку присадибної ділянки було викачано близько 400 кубічних метрів води. Скажімо так, це було більше, ніж по коліна.

Запастися терпінням - ось усе, що радять метеорологи лучанам. Річка Стир розливатиметься ще кілька днів. Та в інших районах області пік повені буде у двадцятих числах. І це за теплої погоди.