За словами фахівців, пік водопілля у столиці очікують у другій половині квітня. Втім, подекуди вже заливає. Журналісти "Свідка" вирішили перевірити ймовірні місця підтоплення в Києві.
- Здесь воды не будет. Не дойдет она.
Сергій Васильович впевнений: цьогоріч страшного розливу на Осокорках не буде. А ось Ользі Іванівні вже клопіт - жінка вже вичерпала зі свого погребу 15 відер талої води.
- Сейчас поднялась вот эта вода-снежная, дождевая. Ей некуда деваться.
Тринадцять градусів тепла сьогодні у столиці знищили більшість кучугур. Київські дороги перетворилися на річки. В селі Троєщині підмило дорогу. Через це провалився величезний трактор. Бідкаються й мешканці: поволі заливає й їхні подвір'я.
- От даже після первого снігу нас підтопило. Все накрылось, поставили, теперь бегаем, каждые 5 минут смотрим.
На Оболоні теж величезні калюжі. Проте місцеві не засмучуються.
Марина, мешканка м. Києва:
- А что делать, вариантов только два: или смириться, или расстроиться, поэтому находим выход. Очень подтапливает, но тем не менее наши люди находят выход.
Пік весняного водопілля фахівці прогнозують у столиці вже після 10 квітня. На той час весь сніг має розтанути. На Київській ГЕС хоч і вважають, що води буде більше, ніж торік, повені не бояться.
Ігор Сирота, генеральний директор ПАТ Укргідроенерго:
- Ми очікуємо середній, вище середнього паводку. Київ можна підтопити не за рахунок Київського водосховища, а за рахунок Канівскього, коли воно буде підніматится. І ми на сьогоднішній день його повністю підготували, аби прийняти той об'єм води.
Віктор Шевченко, головний інженер Київскої ГЕС:
- Уровень воды не привысит полутора метров, требуемых по правилах, я думаю, это можно обеспечить.