Крижаний Київ! Напередодні ввечері столицю заливав дощ, а вночі температура повітря зупинилася на мінусовій позначці. Дармова ковзанка на тротуарах та дорогах завдала чимало шкоди як комунальникам, так і перехожим.
Геть зледенілий Київ. Такі наслідки різкої зміни погоди. Містяни бідкаються: ходити вулицями вкрай небезпечно.
- Дуже обережно, ви ж бачили, що я потихесеньку, бо дуже-дуже слизько.
Пані Людмила досі лікує наслідки попередньої ожеледиці у столиці.
- В аварию попала, тому що було дуже слизько.
А про автівку тепер тільки мріє.
- Ой, машина все, ремонту не підлягає.
Дістатися місця призначення - справжнє випробування. Пан Ігор працює на одному зі столичних базарів. Вранці ледь встигав рахувати перехожих, що падали.
- Человек двадцать и то так, за час.
З проблемним тротуаром вирішив боротися самотужки.
- Утром здесь ужас что творилось, вот знаете, чистый лед, аж зеркало. Уже пошли, купили две пачки соли, потом посыпали - посыпали!
Та вже за кілька годин з'явилися й комунальники. Ігоря попросили контролювати ситуацію.
- Кілограм восемь нам дали, соли такой, знаете, черной.
- Хорошо, кто видит перепад, а вот старый человек, вжик и туда!
Вікторія Рубан, керівник відділу ГТУ МНС у Київській області:
- Якщо є можливість, все ж таки літнім людям та вагітним жінкам під час такої погоди не виходити на вулицю, тому що, як свідчить статистика, саме в таку погода більш калічаться літні люди.
Лише за останню добу столична ожеледиця вклала на лікарняні ліжка півтори сотні киян. Ще близько 300 людей дістали незначних травм.
Павло Прядко, кореспондент:
- Розмовляти по телефону або ховати руки у кишені під час ожеледиці - небезпечно, варто постійно дивитися під ноги та бути готовим до падіння.
Наприкінці тижня температура повітря в Україні значно знизиться. А поки на більшості території - дощі зі снігом, і тільки в південних реґіонах обіцяють переважно суху та теплу погоду.