Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

10 січня 2013, 22:56 Інше
Зимові поради МНС для рибалок
Зимові поради МНС для рибалок

Зимова риболовля в столиці цього року забрала вже два життя. А одну людину з крижаної води врятували. Вмовити рибалок не ризикувати й не виходити на лід МНСівці вже навіть не сподіваються. Тож вирішили ще раз нагадати, як поводитися на водоймах.

Микола - рибалка зі стажем. Цьогоріч вийшов уперше - чекав, коли крига стане міцною. Адже торік скупався у крижаній воді двічі. Тоді вибрався самотужки. Каже - головне, швидко вилізти з води.

Микола, рибалка:

- Потім надо одежу бистро викрутить і пльонку натянуть а потім одежу мокру і бистро домой. Ето єдинственное спасение. Обязательно пленка должна бить, потому що вітер хуже всього. Тіло согріє одежу мокру, но через пльонку, щоб влага не попадала на тіло, тоді ще можна спастись.

Перш ніж ступити на кригу, чоловік радить придивитися.

Микола, рибалка:

- Якщо лід прогинається - нельзя ходить, єслі потріскує, ще можна ходить, но осторожно. Якщо вода виступає з лунки, то лучше тікать з того льоду.

Як поводитися у воді, раптом ви все таки провалилися, демонструють столичні водолази. Отак можна спробувати вилізти самотужки, якщо допомогти нікому.

Сергій, водолаз-рятувальник:

- Не паниковать, оценить обстановку, подплыть ко льду, со спины попытаться вылезти, и потихоньку, без резких движений, это проще всего. Потом стараться на ноги не вставать, отползать или перекручиться на бок, чтобы отойти дальше от лунки.

Якщо ж ви побачили людину у воді, то рятувальники радять одразу  дзвонити 101 і якнайточніше вказати місце. Адже чекати на допомогу в холодній купелі постраждалий довго не зможе.

Юрій Білецький, керівник водолазної групи:

- Залежить від людини, зазвичай це до 5 хвилин вона може протриматись, може протриматись і більше, но тоді вже починаються судороги і людина втрачає контроль, паніка, і вона йде до дна.

Пересуваються Дніпром рятувальники за допомоги оцього катера.

Юрій Білецький, керівник водолазної групи:

- Рятувальний засіб аероглісер, призначений для рятування людей, особливо в зимовий період, він може пересуватись як по льду, так і на воді. Швидкість його сягає до 40 км на годину.

Втім, домчати у віддалені затоки Дніпра і швидко знайти там постраждалого все одно не просто. Тож турботу про безпеку на льоду рятувальники покладають, передусім, на самих рибалок.