Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 жовтня 2012, 21:20 Інше
Самовільно добудовані балкони протизаконні та небезпечні
Самовільно добудовані балкони протизаконні та небезпечні

Приліплені балкони, кімнати або й цілі будиночки - така нині чи не половина українських багатоповерхівок. Утім, більшість цих конструкцій звели незаконно. Адже навіть на кілька додаткових сантиметрів треба отримати купу дозволів.

Одеса. Липень 2012-го року. В центрі міста просто на тротуар упав балкон разом із господинею. 39-річна жінка ступила лише кілька кроків, і конструкція другого поверху полетіла вниз.

Андрій Рудик, керівник дільниці комунального підприємства Приморського району м.Одеси:

- Ещё в 2004 году собственникам вручалось предписание о недопущении пользования аварийным балконом. Но, к сожалению, люди игнорируют, не понимают всю серьёзность данного вопроса.

Якщо обвалюються балкони, передбачені проектною документацією, то про прироблені годі й казати.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Люди купили квартири. Люди вирішили - площа замаленька, треба добудувати балкон. Утім, такі псевдопроектувальники мало розуміють, окрім того, що такі добудови паплюжать зовнішній вигляд будинку, вони ще й потенційно небезпечні.

Цього балкончика приліпили в Києві на вулиці Фрунзе. Господиня через вікно сповіщає - все законно. Утім, документи показати відмовляється

- У вас балкон законно прибудований?

- Да.

- А покажіть документи, у вас є?

Та сама вулиця Фрунзе - вже інший будинок. Тут господарі квартири на п'ятому поверсі теж вирішили розширити свою територію - з кількох невеличких балкончиків зробили одного величезного. Місцеві мешканці кажуть: їхній дім і так тріщить, то його ще й переплановує, хто як хоче.

Світлана, мешканка м. Києва:

- Вони робили ремонт дуже довго, там преплановували, двухетажне робили, а це ж дім дуже старий, ну боїмося, ну що ж я одна буду говорити.

В ЖЕКу, на балансі якого будинок, наголошують - всі прибудови й надбудови незаконні, документів немає в жодного з власників. Утім, важелів впливу на порушників комунальники не мають.

Олег Габай, директор комунального підприємства Куренівського:

- Эти все прибудовы незаконные, у них нету проектов, у них нет разрешительных вопросов, мы им как комунальные предприятия ничего не даем, они сами себе захотели лоджии сделать, или застеклить, как свалиться шо-то на кого-то.

Архітектор Георгій Духовичний розводить руками. Каже, такі надбудови - бомби уповільненої дії.

Георгій Духовичний, віце-президент асоціації архітекторів України:

- Може впасти і поховати під собою всіх тих, хто стоїть на балконі, всіх тих, хто стоїть під балконом, і знести частину будинку. Не так заармовані, не так зроблені, перевантажені, з додатковим виносом.

Окрім того, власники-розбудовники ще й грубо порушують закон.

Георгій Духовичний, віце-президент асоціації архітекторів України:

- Хочу нагадати, що вони порушують одразу три кодекси: це цивільний кодекс, це житловий кодекс і природохоронний.

Утім, добудови й далі ростуть у Києві мов гриби після дощу. Та, певно, влада зважить на цю проблему, як зазвичай - коли станеться лихо.