Браконьєрам - бій! Дві рибальські шхуни під турецьким прапором прикордонники побачили за 40 миль від острова Зміїного. Спочатку натрапили на сітки кілометрової довжини. Згодом затримали й самих браконьєрів.
Сергій Шевчук, керівник відділу Південного управління Державної прикордонної служби України:
- Під час продовження патрулювання було виявлено ці дві шхуни. І близько 9 години 5 квітня обидві шхуни були затримані. На них були висаджені оглядові групи, відконвойовано до острова Зміїний, де було передано під конвоювання катера морської охорони, як ви бачили, це "Гриф".
До військової гавані Одеського порту обидвох порушників супроводжували катери морської охорони. На облавку виявили рибальське знаряддя: сітки, тару, сухий лід для майбутнього улову. Найбільший подив викликало навігаційне радіообладнання: чужоземці-рибалки серйозно підготувалися до справи.
Володимир Антонов, держінспектор з охорони економічної зони:
- Очень сложно догнать это судно, потому что он юркий. А наши корабли погранотряда, они пока круг сделают. Они в основном рыбалят вблизи границы с Румынией. Чтоб убежать от нас, мили 2-3 - и они уже там.
В українських водах турки сподівалися на вилов камбали калкана. Біля Зміїного її більше, ніж біля Туреччини. Там кілограм цієї риби коштує до півсотні доларів.
Сергій Шевчук, керівник відділу Південного управління Державної прикордонної служби України:
- Справа в тому, що даний вид риби користується популярністю в Туреччині, і на даний час виловом риби біля турецьких берегів вони задовольнити потреби ринку не можуть. Тому вони йдуть далі, і даний період часу, це квітень-місяць, риба вже почала підніматись від сплячки до місць нересту.
З виловом браконьєрам не поталанило. А от штраф за спробу незаконного промислу в чужій економічній зоні сплатити доведеться.
Сергій Негара, керівник Одеського відділу Чорноморського управління рибоохорони:
- Согласно таксы, нанесенный ущерб водным живым ресурсам на сегодняшний день - камбала калкан, постановлением Кабмина, оценена в 85 гривен за штуку. Так как еще нерестового периода нет, был бы нерестовый период, - там бы уже считался ущерб по икре будущего потомства.
В разі, якщо власники затриманих шхун не сплатять штрафу, прикордонна служба через консульство звернеться до уряду Туреччини. Якщо ж відмовиться сплатити тамтешній уряд, йтиметься про конфіскацію шхун.
З Одеси - Оксана Піднебесна, Влад Величко, НТН.