Копійку до копійки збирав Анатолій Степанович. Упродовж трьох років обмежував себе майже в усьому заради одного.
Постраждалий:
- Трудно было, но я собирал. Потому что внук - почти как сирота, и я ему решил помочь. В одно прекрасное время собрал денег, и все, - и ехать до него.
Онук живе в іншому місті. Тож вирішив дідусь на дорогу купити харчів.
Старий виявився відчайдухом. На базар пішов з кругленькою сумою. 27 тисяч гривень він загорнув у папір і поклав у сумку. Коли ж купував яйця, вирішив вмостити їх у сумці зручніше. Для цього витягнув звідти згорток із грішми.
Олена, продавчиня:
- Він пішов - вже время прошло було, дивлюся - свьорточок лежить, думаю, що воно, не пойму. Боялася сначала взять, потом взяла ж таки в руки, потрогала, положила, а потом думаю, та що ж там таке, заглянула, а там же ж отож таки гроші здорові, злякалася конечно ж.
Чекала жінка, що по гроші одразу повернеться якийсь олігарх.
А дідусь кинувся до грошей - та ґвалт. Їх у сумці вже й слід запав. Подумав старенький, що украли його скарб, і подався наступного дня до міліції. У райвідділку одразу зметикували, куди поділися гривні.
Володимир Пасічко, помічник керівника Київського РВ міліції м. Полтави:
- Поїхали на продуктовий ринок, коли працівники оперативної групи підійшли до продавщиці, у якої напередодні дідусь купував яйця, запитали про гроші,вона одразу повідомила, що гроші у неї та повернула їх власнику.
У міліції кажуть, люди похилого віку дуже часто забувають десь свої речі і гроші. Тож застерігають, треба бути уважними й обережними.
Володимир Пасічко, помічник керівника Київського РВ міліції м. Полтави:
- Ми розповіли дідусеві, що зберігати таку суму грошей вдома, а тим більше гуляти з нею по вулиці та перевозити поїздами - небезпечно. Дідусь все це уважно вислухав, знову ж таки поклав гроші у пакет та громадським транспортом вирішив прямувати додому.
Марина Борисполець, Олександр Петрушко. НТН.