У Києві борються з небезпечним промислом - торгівлею шаурмою. У столиці вкотре перевірили рундуки, де торгують східними стравами. Висновку дійшли навіть без спеціальної експертизи – їсти не можна.
Приїхав з Туреччини шаурму готувати. Амир називає себе знавцем усіх тонкощів східної кухні.
Амир, кухар: "Это не то, что вы жарите беляши. Там одно тесто. От этого можно отравиться. А у нас все натуральное. У нас труда столько вложено туда".
До Амира і його колеги Романа прийшли урядники – захищати права споживачів.
У рундуку, де шаурму продають, ціла низка порушень. Газом і тухлою курятиною тхне.
Тетяна Романова, провідний фахівець ГУ з питань захисту прав споживачів КМДА: "Вы сами видите, какая ситуация. Антисанитария. Полная".
Григорій Смик, керівник відділу ГУ з питань захисту прав споживачів КМДА: "Немає підводу води стаціонарної. В другу чергу все виробництво здійснюється безпосередньо прямо в кіоску. Ми бачимо газовий балон, що категорично заборонено".
Кухарі за свою продукцію – горою. Кажуть – усі страви безпечні. Серед турків, переконують, за гріх готувати брудними руками.
Що шаурма не шкодить, продавці з сусідніх рундуків сумніваються.
- Вы пробовали то, что они продают?
– Нет!
– Почему?
– Вредно для здоровья. Если там нет санитарных условий – как там можно кушать?
На якість страв у кіосках профільні урядники отримали вже кілька сотень скарг. Рундук – не фаст фуд. Ні шаурмою, ні курками-гриль, ні біляшами тут торгувати не можна.
Сергій Дроботун, заступник керівника ГУ з питань захисту прав споживачів КМДА: "Тобто суб'єктам підприємницької діяльності дозволено торгувати тільки в стаціонарних установах торгівлі, тобто магазини, ресторани".
Урядники чекають на власників рундуків. Коли ті приїдуть – складуть приписи про тимчасове зупинення торгівлі шаурмою й поскаржаться районній владі. Зачинити кіоски не мають права.
Дмитро Ільчук, Святослав Мелешкін, НТН.