Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 вересня 2009, 11:20 Інше
Діти на Донеччині померли не від вакцини – результати розслідування МОЗ
Діти на Донеччині померли не від вакцини – результати розслідування МОЗ

Діти померли не від вакцини – зазначає міністерство охорони здоров’я. Батьки ж загиблих дітлахів наполягають на своєму - їхніх дітей убила протиінфекційна сироватка. В чому причина істерії навколо щеплень в Україні?

В його очах сльози. Батько все ще сумує через втрату маленького синочка – 4-місячного Олександра.

Денис Бутко, батько померлої дитини: «Сдавали кровь, делали все анализы, все было нормально. Здоровый ребенок».

Немовляті зробили щеплення, а за 3 дні воно померло в реанімації міської лікарні. Батьки впевнені – це сталося саме через сироватку від кашлюка, правця та дифтерії. Упевненість зросла, коли на Донеччині й Запоріжжі почали помирати інші діти, теж, нібито, після уколів.

Денис Бутко, батько померлої дитини: «Я прошу генерального прокурора объединить эти все дела, потому что это не первый и не последний ребенок. Чтобы все об этом знали и остановили этот беспредел».

В’ячеслав Костилєв, правозахисник: «Вакцинация в Украине - это как слон в посудной лавке. В этом большая опасность. Вакцины небезопасны по умолчанию, это знают все».

Медики-правозахисники запевняють – вакцинація нині - комерційний конвеєр. Мовляв, навмисно розповідають не про всі протипоказання та побічні дії від уколів, щоби продати побільше. Від того діти, нібито, й помирають.

Федір Лапій, голова комісії з розслідування смерті дітей: «Кому було вигідно вакцинацію проводити в Радянському Союзі? Хто на ній заробляв?».

Педіатр із майже 30-річним досвідом роботи Зоя Дергачова каже – у деяких випадках можна взагалі не прищеплювати дитину. Вона пропонує звузити перелік обов’язкових вакцин до трьох: дифтерії, правця, поліомієліту.

Зоя Дергачова, виконавчий директор асоціації гомеопатів: «Нужно исследовать титр антител, может у него они есть, например, от матери».

Не погоджуються із думкою гомеопатів фахівці міністерства охорони здоров’я. Кажуть – прищеплюватися необхідно. А вакцини, якими користуються медики, - найпопулярніші у світі.

Раїса Мойсеєнко, директор Департаменту МОЗ України: «Протягом року, першого року життя, діти отримують щеплення від 10-ти інфекцій. При чому деякі щеплення робляться декілька разів, щоб отримати імунітет. Діти знаходяться постійно в періоді імунізації».

Випадки смерті дітей ретельно досліджували медики з міністерства. Висновок такий: трагедії просто співпали з періодом вакцинації.

Федір Лапій, голова комісії з розслідування смерті дітей: «Причинно-наслідкового зв’язку між проведеною вакцинацією та смертю дітей в Донецькій області немає».

Але провини лікарів таки не відкидають. Так само, як і батьків. У двох випадках вони запізно звернулися до лікарні. Тому й не вдалося врятувати життя малюків.

Олександр Аніщенко, голова Управління охорони здоров’я Донецької ОДА: «В обоих случаях идет красной строкой, идет поздняя. В первом случае идет оттяжка на полсуток, только когда у ребенка развился судорожный синдром. Родители обратились за помощью, во втором случае проявления возникли на 12-й день, трое суток у ребенка тяжелый понос. Когда поднялась температура, родители обратились за помощью».

Винних обіцяють покарати. Тим часом, від вакцини масово відмовляються батьки по всій Україні. А за законодавством без обов’язкових щеплень не приймають до навчальних закладів.

Олександр Біловол, перший заступник міністра охорони здоров’я України: «Дали певний час, щоб всі ці речі закрити, щоб не застосовувати цих мір для дітей. Ми акцентували, але до навчання допускати будемо». //Олена Ткаченко, Віталій Савенко, НТН