Незалежній Україні – вісімнадцять, а родині Брюкнерів з Німеччини – тринадцять. Оксана і Клаус щороку приїжджають на День незалежності до Києва. Радіють за демократію і жалкують, що немає німецьких перекладів Шевченка та Лесі Українки.
Клаус, гість з Німеччини: «Україна, особливо Київ, стала відкритішою. Тут вже немає такого жорсткого контролю, як за часів комунізму. Я вітаю Україну з Днем незалежності!».
На грудях – Хрест Української Повстанської Армії. Олександр Іванович воював під час Другої Світової. Нині грає в ансамблі. На святкуванні Незалежності каже, танцювальної музики не вистачає. А щоб добре роздивитися парад, – сходів.
Олександр Мартинюк, мешканець м. Києва: «Бажано поставити із цієї сторони отакі ступеньки. Щоб було людям видно. А то, знаєте, одне на одного тиснуть і сварки получаються».
Люди танцюють – служба йде. Їх сто сорок. Курсанти Київського національного університету внутрішніх справ. На параді йшли шістнадцятими. Намаршували на п’ятсот гривень премії кожному і додатковий тиждень відпустки.
Валерій Сокуренко, проректор Київського національного університету внутрішніх справ: «Керівництво Міністерства оборони відзначило, що представники нашого університету були кращими».
У прапороносної групи завдання почесне – один курсант знамено несе, двоє - охороняють. Бойовими шашками. Зброя передається від покоління до покоління. Хлопці тренувалися три роки.
Юрій Слободян, випускник Київського національного університету внутрішніх справ: «Шашка боевая с кровостоками. А что это у Вас тут такой за герб? – Просто шашки старые»
Порядок під час урочистостей підтримують міліція і внутрішні війська. Правоохоронці кажуть, рівень злочинності в такі дні знижується. Пильнувати громадянам – кажуть правоохоронці – треба тільки свої кишені.
Володимир Поліщук, керівник відділу ГУ Міліції м. Києва: «У такі дні у нас вводиться посилений варіант несення служби. І до тих двох з половиною тисяч людей, які постійно несуть службу, долучаються додаткові сили. Сьогодні це біля трьох тисяч трьохсот чоловік, завдання яких – це охороняти громадський порядок».
Віталій Ярема, керівник ГУ міліції м. Києва: «Мова йде не тільки про Хрещатик, мова йде про місця масового відпочинку громадян, як правило це парки, сквери – де будуть відбуватися урочисті заходи – там кругом міліція буде нести службу».
Станом на дев'ятнадцяту годину серйозних правопорушень під час святкування Дня Незалежності не зафіксовано. // Дмитро Ільчук, Олександр Данилов, НТН.