УБОЗ-івці пишаються. 60 тисяч підроблених еврів – не абищиця.
Олександр Плужник, керівник УБОЗ ГУ МВС у Полтавській області: «Злочин є тяжким, один із підривів економіки України. І кінцевий об’єм реалізації давньої валюти на території України поки що невідомо».
Це зараз вони гордо показують, де підробка. Полювали за нею ще від березня.
Правоохоронець: «Вот это водяной знак, он просто блестит. А вот это должно переливаться красиво».
Нелегка це була операція, - згадують нині міліціянти. Щоб вистежити злочинців, довелося замовити 10 тисяч фальшивих еврів. Їхня вартість на чорному ринку – 35 тисяч гривень. Спіймали мешканця Дніпропетровська. Та це не все. Виявилося – потужний канал постачання підробних грошей налагоджено в Болгарії: банкноти доправляли в Одесу, а звідти розповсюджували в Україні.
Олександр Плужник, керівник УБОЗ ГУ МВС України: «Перевозилось це все у автобусі однієї з турфірм контрабандним способом. Подальша реалізація цих грошей проводилася як в Одесі, так і інших областях».
Він лише раз перевіз гроші через кордон і спіймався. Працівник одеської турфірми шукав легкого заробітку.
Затриманий: «Заработок для семьи не лишний, для семьи не помешает».
Та натрапив на правоохоронців. Вони замовили ще 50 тисяч підробних еврів. Гроші доправили в Одесу. Нині затриманий перевізник бідкається – він і гадки не мав, що справа така поважна.
Затриманий: «Позвонили, я передал и все. Попросил, человек подъехал, передал и все. Дали номер телефона, я позвонил, сказал, чтобы подъехали, забрали».
Зрештою УБОЗ-івці викрили болгарина. Щоправда поки не затримали.
Олександр Плужник, керівник УБОЗ ГУ МВС України: «Особи, які виготовляли цю валюту за межами України, ми знаємо про них. В принципі інформація є, залишається тільки відпрацювання цих осіб. А це вже окрема гілка слідства, тому ці питання будуть вирішувати в процесі слідства».
Пішаків же цієї справи судитимуть за 199 статтею Кримінального кодексу. Іншими словами, їх можуть ув’язнити на 12 років.