Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

1 вересня 2014, 23:38 Суди
Сумнівна позиція Святошинської прокуратури
Сумнівна позиція Святошинської прокуратури

Суперечка навколо київської багатоповерхівки. Одна-єдина мешканка подала до суду на майже всіх сусідів, що створили ОСББ - щоб не платити за комунальні послуги й розформувати саме об'єднання. Мешканці ж переконані: за цим стоїть скандальний забудовник, який колись їх ошукав, а тепер претендує на будинок - після того, як мешканці добудували його своїм коштом.

Історія цього багатостраждального будинку тягнеться ще з кінця 2011-го. Люди інвестували в будівництво багатоповерхівки на вулиці Ірпінській, аж раптом дізналися - грошей на зведення вже немає, а їхні квартири забудовник заклав у банку. Та інвестори не здалися - створили ОСББ й доробили все власним коштом.

Жанна Петрусь, голова ОСББ:

- Це був жовтень 2011 року. Якби опалення не було підключено в будинок, вся інжеренерія би проапала, ліфти, теплопункт, насосна, ми всі це розуміли.

Валентин Войтовский, представник ОСББ:

- ОСББ для своїх членів встановило добровільний внесок вступний на підтримання життєдіяльності будинку, тому що добудувати цей будинок за рахунок квартплати неможливо. Тому що тільки вартість встановлення електромережі коштувала будинку більше 600 тисяч гривень.

Заплатити внесок, як і вступити до ОСББ, не схотіла мешканка однієї з квартир. Натомість вирішила подати до суду на сусідів: мовляв, об'єднання вони створили незаконно, бо забудовник не мав права передавати їм документи. Нині позов розглядає Святошинський суд Києва. Жінка вимагає скасувати всю нараховану їй квартплату і взагалі розформувати об'єднання співвласників. У суді від літньої власниці виступає її дочка. Втім, коментувати щось перед камерою категорично відмовляється. Вона й проти зйомки під час засідання. Позицію єдиної мешканки будинку відчайдушно підтримує прокурор, хоча з десяток інших учасників справи мають іншу думку. Загалом, прокуратура вимагає скасувати ОСББ.

Володимир Семененко, старший прокурор Святошинської районної прокуратури м. Києва:

- Оскільки його реєстрація була проведена з порушенням вимог законодавства щодо ОСББ. 

- А борг вона має сплати чи ні? Позивачка. 

- В частині боргу зазначаю, що вона його може сплатити або необхідно його сплатити за рішенням суду тільки в тій частині, якщо тарифи не були завищені.

Хто б мав добудувати проблемну багатоповерхівку, якби люди не створити ОСББ й не зробили все самі, прокуратурі байдуже. Так само, як і два роки тому, коли інвестори скаржилися на недобросовісного забудовника. Тоді людей не чули - не чують і тепер: адже об'єднання співвласників створили 112 зі 132-ох квартир. Мешканці ж переконані - на їхню затишну багатоповерхівку хтось накинув оком. Підозрюють, що за справою стирчать вуха колишнього забудовника.

Жанна Петрусь, голова ОСББ:

- Будинок був не зданий, не було у нього ні електропостачання, ні води, електроенергії, не було благоустрою. Все це люди робили своїими коштами. Тепер, коли в нас проведені комунакації, є вода, є електроенергія, я думаю, що будинок цікавий комусь.

Якщо ж суд скасує створене ОСББ, люди не знають - як їм зимувати.

Жанна Петрусь, голова ОСББ:

- Колапс буде. Це просто колапс в будинку створиться і все. Вивозиться сміття, працюють ліфти, а неіснуюче ОСББ - значить все це недійсне, все це не може працювати. Все це не експлуатується, люди будуть пішки ходити.

Рішення у справі Святошинський суд планує ухвалити наступного тижня. Мешканці багатостраждального будинку сподіваються, що суддя почує всіх, на відміну від прокурора.