У шлюбі - з цим, а майно навпіл - з іншим. У місті Лебедині Сумської області жінка через суд поділила спадок померлого чоловіка. Та родичі небіжчика спантеличені: як суд міг віддати жінці майно, нажите, коли вона ще була офіційно за своїм першим чоловіком.
- Оце моя рідна хата, я маленькою допомагала своїм батькам - носила кирпич на второй етаж, а щас-зараз даже не можу потрапити до свого будинку.
Будинок, магазин і земля навколо них - усе це мало перейти у спадок Наталці після смерті її батька. Та дівчина з'ясувала - половина майна вже належить останній батьковій дружині.
Наталя Дубинська, дочка підприємця:
- Ганна Валентиновна, покійного мого батька дружина, вона сказала: оформляй тоді, коли я буду нежива, воно все равно все моє і ти нічого не добьєшся. І так намекнули: в нас все схвачено, правосуддя ти не добьєшся.
Наталка розповідає: пані Ганна стала працювати в магазині її батька 2005-го. А вже незабаром вийшла за нього, розлучившись із першим чоловіком. Минуло 5 років, і батько тяжко захворів, а після одужання вирішив покинути нову дружину.
Оксана Показанець, родичка підприємця:
- А якщо він в лікарні полежав, а вона до нього ні разу не прийшла. Ні разу ні один врач, ні медсестра її не бачила. Вона все зробила для того, шоб не розвестися, він її вже не хотів бачить, вона за ним ходила вже по п'ятах.
Тоді жінка подала позов про розподіл майна. І, як не дивно, замість розлучення чоловік віддав дружині половину власної нерухомості.
Ганна Показанець, вдова підприємця:
- В нас була мирова угода судом, в суді виразив свою волю мій чоловік, і на засіданні суду відповідав на всі вопроси судді про розподіл нашого імущества, тому шо вопрос стояв, що я тута все проробила, а нічого не маю. І він розділив сам це імущество.
Донька впевнена - жінка скористалася з психічного розладу батька. Натомість юристи здивовані, власне, судовим рішенням. Адже позивачка посилалася на те, що 2003-го надбала майно спільно з померлим. Насправді ж тоді вона офіційно перебувала у шлюбі з першим чоловіком.
Наталя Дубинська, дочка підприємця:
- З моєї сторони було 8 свідків, які підтвердили, що вона не жила, не проживала з ним, не була знайома, вона нічого в будинок, в магазин, нічого не робила.
Павло Собина, юрист:
- Відповідно до статті 74 сімейного кодексу, в зв'язку з тим, що там вказано, що якщо чоловік і жінка не перебували в шлюбі й набули майно, то це може бути тільки в тому випадку, якщо вони не перебувають в іншому шлюбі. Фактично позивачка була в іншому шлюбі, и ми вважаємо, що дану мирову угоду не міг затвердити жоден суд.
У суді ж відповідають - на докази двошлюбності уваги не звертали.
Людмила Підіпригора, суддя Лебединського районного суду:
- Справа в тому, що суд його й не ділив, ділили між собою сторони, а яким чином вони його набували, чи перебуваючи в шлюбі, чи в цивільному шлюбі, вони до відома суду цього не доводили, вони обоє погодилися, що це їхнє спільне майно.
Домовитись мирно жінкам не вдається: дочка хоче отримати свою половину батьківського спадку, дружина ж згодна лише компенсувати грошима четвертину. Обидві знов чекають на рішення суду. Тепер - апеляційного.