На столичній Троєщині мешканці багатоповерхівки не можуть позбутися голови об'єднання співвласників будинку. За 24 роки управління жінка встигла розбудувати на підпорядкованій території власний бізнес – кав’ярню та крамницю.
Цей багатоквартирний будинок на вулиці Маяковського міг би стати зразковим. Раніше він був кооперативним, а вже 10 років як він перейшов під управління ОСББ. Чи не у всіх під'їздах - орендарі. Тож будинок мав би непогано заробляти. Втім, зиску від винайму мешканці не бачать. Люди стверджують - очільниця ОСББ давно керує собі на користь.
Василь Миколайович, мешканець будинку:
- Зі счетов деньги знімалися, куди йшло - неізвестно, ніякої інформації немає, бухгалтер нічого не показувала, ні єдиної бумажки, в оренду здається приміщення в домі, ніхто не знав, скільки за оренду цю плотиться, куди гроші ідуть. Оренду давала, скільки кому хтіла.
Про всі ці оборудки керівниці ОСББ люди дізнались рік тому, коли жінка звільнилася з посади. Тоді вона пішла - залишивши будинок з великими боргами. Нині ж, коли мешканці обрали нового голову, жінка несподівано повернулася - через суд.
Катерина Павлівна, мешканка будинку:
- Мы то и делали, что целый год работали, чтобы погасить ее долги. Почему? Вот я задаю вопрос, я хочу спросить, почему она, уходя - оставила эти долги, а сейчас, когда долгов почти уже нет, человек возвращается решением суда, проигнорировав наше общее собрание, общее собрание ее не выбрало.
Чому через суд відновилась на посаді, керівниця ОСББ пояснює просто:
Ніна Лисенко, голова ОСББ:
- Люди меня просят, чтобы я вернулась, для того чтобы навести порядок. Я 24 года отработала в ОСББ.
Втім, чому саме суд, а не ті ж таки люди, повернули жінку на посаду, вона не каже. Однак у її опонентів є пояснення. За роки своєї плідної роботи в ОСББ його очільниця розбудувала в цьому будинку власний бізнес - викупила 3 квартири, облаштувавши кав'ярню і крамницю. Втратити таке місце вона не хоче. Тож нового, обраного людьми голову ОСББ, називає загарбником влади.
Ніна Лисенко, голова ОСББ:
- Вот это сборище, что вы устроили, вы не имеете права на моей частной собственности устраивать балаган, я вам еще раз повторяю - в суде, в прокуратуре и в РОВД материалы, а то, что сейчас, последние вздохи - так им можете и передать - будет ревизия КРУ, потому что идет разбазаривание денег.
А на звинувачення у незаконному використанні грошей ОСББ у свій бік жінка відповідє:
Ніна Лисенко, голова ОСББ:
- Я с 94 года работаю в бизнесе, это мой бизнес, у меня было КРУ. Результаты КРУ- они инициировали КРУ.
Перевірку, яка не знайшла порушень у роботі голови ОСББ, проводила ревізорка, що за дивним збігом обставин викупила в цьому таки будинку приміщення під офіс - стверджують мешканці.
Наталя Іванівна, мешканка будинку:
- Оце той під'їзд, який за часів правління Лисенко викупила її голова ревізійної комісії своєму сину. Це - адвокатська контора - він тепер захищає інтереси Лисенко Ніни Дмитрівни.
Нині люди сподіваються скликати збори ОСББ і таки затвердити на посаді нового голову, який піклуватиметься про будинок, а не про власний бізнес. Тим часом програма "Свідок" надіслала офіційний запит до столичної прокуратури з проханням перевірити фінансову діяльність керівниці, на яку нарікають мешканці будинку на вулиці Маяковського, 5.