Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

13 березня 2009, 13:04 Суди
Скандал у столиці: охоронці скрутили чоловіка і звинуватили у крадіжці
Скандал у столиці: охоронці скрутили чоловіка і звинуватили у крадіжці

Близько восьмої ранку чоловік зайшов до супермаркету. При собі мав ноутбук, який не схотів залишати у камері схову. Тим більше про це радили й написи: «Цінних речей не залишати». Та щойно розрахувався, як до нього підійшли охоронці і звинуватили в крадіжці. Попросили показати рюкзак.

Постраждалий: «А поскольку у вас есть камеры слежения, вы можете убедиться. Один из охранников зацепился за это и говорит мне: «Передали, что по камерам наблюдения ты положил в рюкзак что-то». Я говорю, это не серьезно. Либо вы вызываете милицию, либо я ухожу. Меня начали тащить вдоль касс, а это 28 касс, это довольно длинный маршрут. Я кричал, отпустите. Мне было так больно, что я готов был сам идти».

Правоохоронців не викликали. Але й піти покупцеві не дозволили. Чоловіка скрутили, ще й дали потиличника. Постраждалий пригадує, відчував не так біль, як приниження. Вже в кімнаті охорони чоловік сам викликав міліціянтів. Ті приїхали за годину. Запитали, чи нічого не крав, і відпустили. І хоча після такого шопінгу киянинові знадобилася медична допомога, стражі порядку в діях охоронців злочину не побачили.

Наталя Крук, адвокат постраждалого: «Щодо тілесних ушкоджень. Вони можуть бути умисні і ненавмисні. Якщо тілесні ушкодження заподіяно умисно, це підпадає під дію кримінального кодексу. Згідно зі статтею 97, міліція має право прийняти три рішення: порушити кримінальну справу, відмовити в порушенні або передати справу у компетентний орган, тобто замість відмови вони мали б передати справу суду або пояснити потерпілому про таке його право звернення до суду».

Вадим Зінченко, керівник відділу УДСО ГУ міліції міста Києва: «Охоронник не має право здійснювати ніякого огляду. Якщо він запідозрив особу у злочині, має викликати на місце слідчий орган, який проведе відповідні заходи і встановить ступінь порушника, якщо така єсть».

Державна служба охорони контролює діяльність охоронних структур. Там кажуть, до них нарікань на приватників доходить небагато. Бо крім порушення кримінальної справи слід вимагати перевірки роботи таких структур. Дві такі скарги – і фірма втрачає ліцензію.

Вадим Зінченко, керівник відділу УДСО ГУ міліції міста Києва: «Якщо єсть заява чи повідомлення про такі порушення і конкретно вказано факт порушення ліцензійних умов підприємством, то це є підстави для перевірки підприємства. На сьогоднішній день можна скрізь звернутися, навіть до постового міліціонера, до ДАЇ-вця, безпосередньо звернутися до відділу контролю, до нас і до будь-якої міліційної структури».

Є випадки, коли залежно від об’єктів охорони, у повноваження охоронців вносять деякі корективи. Але в будь-якому разі жоден сек’юриті не має права вас затримати, тим більш обшукувати чи оглядати ваші речі. Єдине, що можуть приватні стражі порядку, ввічливо попрохати.

Олександр Дем’янчук, Аркадій Моос, НТН