Без газу і гарячої води залишились пацієнти черкаської лікарні. Аби зігріти та нагодувати хворих - медсестри приносять з дому і обігрівачі, і їжу. Шкірвендиспансер відрізали від вигод нібито за борги. Хоча гроші на рахунках є, кажуть чиновники. Тож чому страждають пацієнти?
Хоча за вікном - весна, пацієнти у палатах кутаються у верхній одяг. Уже другий день черкаський шкірвендиспансер без газу. Тож зігріваються тут дідівськими методами.
Світлана Задорожня, пацієнтка:
- Бутилка гарячої води, я осьо положила ноги, бутилку запхнула під цей, укрилась, і оце тіки так можу заніматись своєю роботою, і це я ще вдіваюсь, бо роздягнулась трохи.
У пані Любові - псоріаз. Кілька разів на рік жінка потребує лікування. Такої ситуації, як нині, не пам'ятає. Бо пацієнтів залишили без мінімальних зручностей.
Любов Голубєва, пацієнтка:
- Один бойлер на 70 человек, вы можете себе представить? Как мытся, как дальше жить? Мы вдвоем помылись, потом полтора часа ждут, чтобы еще двое помылись.
Приголомшені й лікарі. Радіють із того, що за вікном хоча б не мінус. Та пацієнти все одно мерзнуть. Особливо по ночах. Аби їм було комфортніше - медики несуть із дому обігрівачі.
Оксана Солодун, старша медсестра Обласного шкірвендиспансеру:
- Поприносили каміни з дому, щоб трохи їх пообігрівати, хлопцям холодно, ми дали, трохи підігріли повітря, і нам назад знесли. Взагалі такого не було, це перший раз, але вже дуже на собі відчули.
І хоча у стаціонарі диспансеру зараз майже сімдесят людей, роботи у кухарів - небагато. Бо газу немає!
Надія Нестеренко, медсестра з дієтичного харчування:
- Не працюють обидві плити, і оця чотирьохкомфорочна газова плтита, працює духова шафа на електроенергії і електрична плитка.
Головний лікар пояснює - проблема виникла через зміни у законодавстві щодо державних закупівель.
Костянтин Осауленко, головний лікар Обласного шкірвендиспансеру:
- Це вже тягнеться третій місяць, проплатити ми не можемо, бо казначейство не пропускає рахунки, Черкасигазбуд шкода, але на законних підставах газ відключили.
Чиновники пояснюють: оплату затримали через помилки під час проведення тендерів.
Олег Найдан, заступник начальника департамента охорони здоров'я Черкаської ОДА:
- Була подана заявка на цінови пропозиции, нажаль, вийшов тілки один учасник, у відповідності до законодавства України це незаконно, тому була повторно проведена процедура.
Повернути тепло і гарячу воду у диспансер обіцяють не пізніше, як за тиждень. Доти їжу для пацієнтів привозитимуть із обласної лікарні. А от щодо тепла в палатах - тут уся надія на швидкий прихід весни.