Про долю популярного шахтаря перед журналістами відзвітувала Луганська облдержадміністрація. Там повідомляють, що Ігор Сметанін тепер - працівник шахти "Самсонівської-Західної", і 12-го серпня він провів там перший робочий день.
Безробітним Ігор Сметанін став після того, як дав інтерв'ю провідним українським каналам. Сталося це одразу після вибуху метану на шахті "Суходільській-Східній".
Ігор Сметанін, гірник:
- В ВТБ я слышал разговор - 5 процентов метана. Пять заместо полпроцента. Если идет выброс 12 процентов, никто ж не уходит. Они ж проветривают чуть-чуть. Они ж проветривают. Мы не люди, мы скот для них. Скот, вот, натуральный скот. Я, кончено, приговор себе подписываю, понимаете?
Після цього, за однією з версій, гірника-правдолюба звільнили з копальні, за іншою - він сам написав заяву і пішов працювати вантажником на місцевий ринок.
Володимир Пристюк, голова Луганської облдержадміністрації:
- Каждый имеет право высказывать свое мнение. Мне сказали, что это его собственное желание. Я говорю, пострайтесь сделать так, чтобы его собственное желание осталось, и он работал на одной из шахт Краснодона. А если у него ошибочное мнение - встречайтесь, если правильное - то пусть соответствующие органы занимаются.
Відеоролик з одкровеннями гірника журналісти виклали в Інтернеті. За кілька днів кількість його переглядів сягнула більш ніж ста тисяч. Тоді на шахтаря звернули увагу урядовці. Допомогти йому обіцяв сам прем’єр-міністр.
Наталя Сметаніна, мати гірника:
- Скажите, а премьер-министр обещал помочь. Он как-то выходил на вас?
- Не выходил. Ну, чего он будет на нас выходить?
- Ну, обещал же.
- Наверное, помог. Вчера пошел рассчитываться. А ему сказали: иди на "Самсоновскую-Западную".
Сам гірник перед камерами тепер не з’являється, його родичі спілкуються з журналістами лише через зачинені двері. Таку поведінку профспілчани пояснюють тим, що чоловікові, начебто, погрожували. Хто саме - тепер має з’ясувати міліція.