Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

29 березня 2010, 13:13 Службові злочини
У Слов'янську сім сімей військових рішенням суду викинули на вулицю
У Слов'янську сім сімей військових рішенням суду викинули на вулицю

Сім родин військових опинилися просто неба. Українським воякам не звикати десятиліттями чекати в черзі на квартири, але тепер їх ще й викидають на вулицю. Суд міста Слов'янська просто віддав їхні квартири певному чоловікові.

Валентин Бобух, військовослужбовець:

- Это орден в боевой обстановке получил, участник боевых действий в Республике Афганистан. Совершил 273 парашютных прыжка, 3 высших образования.

Валентин Бобух, разом із ще двома офіцерами, 2006-го отримав новеньку квартиру. Забудовникові заплатило Міністерство оборони: аби військовослужбовці, що простояли в черзі 15 років, отримали омріяні квадратні метри. І ось тобі маєш.

Валентин Бобух, військовослужбовець:

- Меня вызывают повесткой в суд и говорят: "Квартира, которую вы получили, вам не принадлежит - ее у вас отберут". Почти год ходил на заседания суда, и меня судья Хаустова уверяла: "Валентин Васильевич, я не понимаю, зачем вы здесь? Вы живете на 2 этаже, а речь идет о квартирах на первом".

Окрім Міноборони, зведення Валентинового будинку фінансували ще 14 організацій. За десять років після будівництва з'явився такий собі Віктор Власенко - правонаступник однієї з тих компаній. За допомогу та фірма отримала три квартири, тепер вимагає ще три, а також - підвальне приміщення та гараж.

Олена Статіва, адвокат компанії-забудовника:

- Там была очень длинная предыстория, которая шла с 2000 года, и касалась она изначально предприятия ТМО "Славянск", которая эти дома вводила в эксплуатацию, и еще одного юридического лица. Потом был договор цессии, вместо юридического лица появилось физическое лицо, которое сейчас и оспаривает. Если подходить с точки зрения юридической, требовать по этому договору он не имел права.

Світлана Алеко, мати офіцера збройних сил:

- Купили за свои деньги квартиру и теперь нас выселяют.

Світлана Алеко - мати офіцера збройних сил України. Три з половиною роки тому, врешті, назбирали синові на квартиру, зробили повний ремонт. І ось - шокуючий виклик до Слов'янського районного суду. Постанова - як вирок. По-перше, віддати житло, по-друге - компенсації витрат за ремонт не передбачено. Збентежена мати вояка ще й зламала ногу в домі Феміди.

Олександр Алеко, військовослужбовець:

- Мы эту квартиру купили за 20 тысяч долларов, застеклили лоджию, поставили новые батареи, и 3 с половиной года там прожили. И после была повестка в суд. Мы не думали, что такое может быть в нашем государстве.

Усі документи на житло - в нормі. Ніхто навіть не здогадувався, що прийде час, коли на законно отримане житло хтось претендуватиме. Та ще й виграє суд.

Ігор Прилипкін, військовослужбовець:

- Законно куплена эта квартира, отчислен налог государству, заверена нотариусом купля-продажа, приватизирована также законно. Вызван я был вообще письмом до востребования, про которое упомянул сосед, я и не знал бы даже, без меня это дело решилось бы.

Віра Сердюк, в.о. керівника відділу Слов'янського виконкому:

- Наша функция, исполкома, и, в частности, отдела по учету и распределению жилой площади - проверить, и с учетом материалов, очереди, чтоб не было нарушений при распределении, соблюдена очередь этих аспектов, что мы и сделали. Тепер доля людей - у руках апеляційного суду.

Олександр Токарев, Олександр Осадчий, Донецька область, НТН.