Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

27 лютого 2016, 22:40 Катастрофи
Про ймовірні причини завалу та стан постраждалих у середмісті Києва
Про ймовірні причини завалу та стан постраждалих у середмісті Києва

Троє загиблих, шестеро врятованих - це остаточні дані з місця трагедії у центрі Києва. Рятувальну операцію завершено. Нагадаю, 25-го лютого на вулиці Богдана Хмельницького обвалилися перекриття з п'ятого по перший поверх аварійної будівлі. На момент аварії всередині були будівельники.

Тонни цегли, дощок та металу. Це ексклюзивні кадри з середини зруйнованого будинку. Рятувальники намагаються почути під кількаметровими завалами голоси живих. Для цього час від часу оголошують мить тиші.

Олег Гаряга, голова Шевченківської райдержадміністрації м. Києва:

- Режим тиші був, тобто слухали, чи є якісь голоси і так далі, щоби визначитися точно з місцем. Є, працює і собака, собака-шукачка, яка так само працює.

Уламки п'ятиповерхівки розбирають дві сотні рятувальників. На місці працюють 50 одиниць техніки, спецзагін із тепловізором та собаки-пошуковці. Біля аварійного будинку чергує велика кількість машин швидкої допомоги. Трагедія сталася в самісінькому центрі Києва, за кількасот метрів від Хрещатика. На вулиці Богдана Хмельницького. Старовинний будинок обвалився на очах у численних свідків.

Максим, свідок:

- Я сразу после этого видел.

- А что видел?

- Перекрытия упали просто там внтури. Ну и пыль из окон пошла. Машины подзавалило. Но люди были внтури - там ходили. Но люди внутри были однозначно. Строители наверняка какие-то. Ну, я так думаю.

Провалилися перекриття всіх п'яти поверхів. Будинок 1883-року, пам'ятка архітектури, останні кілька років був нежитловий і належав приватній особі, котра затіяла в ньому ремонт. У мить аварії там були будівельники. Скільки саме - й досі невідомо.

Олег Гаряга, голова Шевченківської райдержадміністрації м. Києва:

- Фактично тут створено ОСББ. І тут, очевидно, планувалась якась реконструкція, щось в цьому роді. Автомобіль стоїть представника ОСББ, яка так само, по інформації будівельників, там знаходилась під завалами.

Рятувальники обережно розбирають завали, адже будь-якої миті стіни можуть упасти. Поступово з-під цегли та дощок витягають живих, але дуже травмованих людей.

Світлана Водолага, керівник відділу ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій м. Києва:

- Двоє людей врятували, і їх відвезли каретами швидкої до лікарні. За попередніми даними лікарів, які їх забирали, вони у важкому стані.

Люди, чиї друзі та рідні залишилися під руїнами, не стримують сліз і вірять - їхні близькі живі. 

- Там ваш друг?

- Нє, дєвушка, я не буду нічого говорити. Ні. Не надо, пожалуйста, хорошо?

- Його ще не дістали? Ви не знаєте?

- Не знаєм.

Вже близько півночі знаходять першого загиблого. Наступного дня виявляють ще одного. Але витягти його не можуть.

Валерій Борис, перший заступник керівника ГУ держслужби з надзвичайних ситуацій м. Києва:

- Видно його край руки, але дістати його неможливо. Він привалений інженерними конструкціями.

Про можливу трагедію в цьому будинку ще тиждень тому попереджали користувачі соцмереж. Вони вимагали припинити руйнування пам'ятки архітектури, викликали поліцію, викладали в мережу фото будівельників. Хтось із них, можливо, зараз перебуває під завалами. Кияни буквально кричали у своїх публікацях - ремонтні роботи в історичній архітектурній пам'ятці - незаконні. Утім, ніхто на це не відреагував. І лише після катастрофи урядники Києва визнали - ремонтники працювали без дозвільних документів і ще й із порушеннями техніки безпеки! За фактом аварії правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Вони вже з'ясували ім'я власника будинку.

Наступного дня після обвалу активісти прийшли під стіни Шевченківської прокуратури. Аби там нарешті розібралися, чому за кілька метрів від Київської міської держадміністрації - беззаконня. І чому цього ніхто не помічав - аж поки не сталася трагедія?  А люди попереджали!

Борис Скребцов, громадський активіст:

- Зараз там робляться всі зусилля, щоб доказати, що ці люди, які там працювали, винуваті самі. І ті, хто доводив десятиліттями цю пам'ятку до катастрофічного стану - ні за що не відповідають.

Тим часом п'ятеро врятованих будівельників нині в лікарні. Ще один робітник відмовився їхати до медзакладу. Усі пацієнти оговтуються від пережитого. Вони знають, що їхні колеги загинули. І розуміють, що їм дуже пощастило. У Олександра Хименця - роздроблене стегно. Проте, більше за тіло в чоловіка болить душа, адже його рідний брат під руїнами, найімовірніше, вже мертвий.

Олександр Хименець, постраждалий:

- Брат мій ще там залишився.

- Там - це під завалами?

- Да! І начальник.

Врятовані будівельники  - всі мешканці Закарпаття. Працювали в Києві нелегально. Кажуть, робили в будинку ремонт під кафе. Тим часом місцеві мешканці розповідають - обвал стався через погодні умови. Адже будинок кілька років стояв без даху. Дощ і сніг понівечили дерев'яні перекриття. Тож як тільки їх зачепили робітники - вони обвалилися.

Анатолій Бойко, киянин:

- Там було видно, що навіть даху не було. І навіть почали проростати дерева.

Цей обвал будинку в Києві не перший. Другого грудня 2011 на вулиці Панаса Мирного на людину завалился стіна, 17 лютого 2011  - в торговому комплексі Скаймол обвалился стеля, одна людина постраждала, 24 березня того ж року впала стіна в готелі Козацькому, загинула людина, 15 червня 2011 обвалилася стіна в центрі Києва - ніхто не постраждав. 1 грудня 2015-го на вулиці Лобановського обвалився фасад житлового будинку.

Тож нині мають перевірити всі аварійні будинки, щоб виявити несанкціоноване проведення ремонтних робіт. А рятувальники розбиратимуть завали до останньої друзки. Аби витягти всіх людей, які лишилися під ними.