Наслідки руйнівного шторму ліквідовують у Польщі. 28-річна жінка не пережила негоди в Любуському воєводстві. Вона померла у власному автомобілі, на машину впало дерево. Ще 17-ро людей постраждали й зараз у лікарнях. Чи варто чекати такого ж сценарію українцям і як поляки пережили страшну негоду?
Зірвані з будинків дахи, потрощені автомобілі, затоплені підвали й знищений врожай. Минулої ночі на більшості території Польщі люди не спали. Споруди обвалювалися, страшна гроза з блискавками й шквалами вітру швидкістю до сорока метрів за секунду розкривала покрівлі, била черепицю, перекидала автомобілі, обривала електродроти. Налякані люди вибігали надвір, у вікнах вилітали шибки. Кажуть, все схоже було на апокаліпсис.
- Я вперше в житті таке бачив. Мій зять і сестра мало не загинули.
- Ми вибігли надвір, зірвало дах. Все сталося дуже швидко.
- Не дай Боже нікому таке пережити. За дві хвилини весь двір перетворився на руїни.
За ніч пожежників та екстрені служби викликали щонайменше 6 тисяч разів. Обсяг завданих стихією збитків шалений. Сотні тисяч будинків знеструмлені. Хто допоможе родинам відбудувати все, поляки не знають. Сподіваються на допомогу й компенсації від держави.
- Води до колін, це страшна для нас повінь.
- Ось погляньте, на що перетворився мій автомобіль.
Урядники кажуть: стихія вирувала по всій країні, втім, обіцяють допомогти всім, хто потребує цього.
Тереса Пйотровська, міністр внутрішніх справ Польщі:
- Ніхто не застрахований від цього, і ми мусимо бути солідарні. Вода відступає, погода ніби поліпшується, але попереду чимало роботи. Передусім ми повинні проінспектувати всі пошкоджені споруди, підрахувати, скільки часу й коштів знадобиться на ліквідацію наслідків шторму, допомогти родинам, які втратили все.
Готуватися до екстремальних погодних умов і потужного шторму варто й українцям. Шквал, який накоїв лиха в Польщі, просувається на схід. Його удар вже відчула на собі Волинська область. Наступні на шляху буревію з грозами, градом і зливами - північ і центр України.