Так готувався до Великодня, що ледь не загинув! На Львівщині чоловік вирішив сам змайструвати феєрверк. Утім, потужна петарда вибухнула просто в руках! Горе-піротехнік ледь не загинув від втрати крові. Виявляється, саморобні Великодні салюти та гучна стрілянина - це традиційна розвага на Західній Україні. А ось до чого вона може призвести - дивіться в сюжеті.
На цьому аматорському відео з ютубу - сільське піротехнічне шоу на честь Великодня. Василь Дмитришин хотів влаштувати схожий салют на хуторі Хромогорб. Відтак, самотужки виготовляв феєрверки. Це мало бути десь отак. А завершилося - реанімацією!
Василь Дмитришин, постраждалий:
- Це невелика мала бути вибухівка, просто воно мало бути під час удару. А я, як вам сказати, засильно все стягнув, і воно тому вистрілило.
Василь ледь не загинув. Чоловік біля хати майстрував петарду за так званим народним рецептом. Аж раптом все вибухнуло в руках! Скривавленого чоловіка побачив сусід.
- Отво стояла буда, будка така невелика, і всьо. Вот взірвалася тів, було всьо повністю розкидане.
Іван посадив Василя в автомобіль і помчав до лікарні. Там чоловіка одразу прооперували - він був весь буквально пошматований.
Василь Лудин, завідувач відділення Стрийської лікарні:
- На операції було ушкодження легені, розрив діафрагми в двох місцях з кровотечею з м'язової частини діафрагми, із кровотечею з легені.
Василь ледь не заплатив життям за…традицію! Виявляється, на Західній Україні на Великдень годиться стріляти петардами та влаштовувати феєрверки. Щоправда, це - модернізований варіант давніх звичаїв.
Оксана Король, етнограф:
- У ніч із суботи на неділю, коли заходив Великдень, десь на високій горі чоловіки розпалювали вогонь, і ось цей вогонь - він символізує воскресіння Христа, і звичайно, оцю радість, котра вночі відбувається, якось зустрічають. І в останні роки, фактично в останні десятиліття почалися вибухи.
Василя вже перевели до львівської лікарні, та Великдень він проведе в палаті. Утім, біль - не єдина розплата. Тепер ним зайнялися полісмени! Вони відкрили кримінальне провадження за виготовлення вибухівки!
Андрій Штангрет, заступник відділу ГУ Нацполіції у Львівській області:
- Вкрай небезпечно, тому що будь-яка інформація, яка навіть знаходиться в Інтернеті чи в якійсь літературі, вона може бути недостовірна. І будь-яка похибка в суміші може привести до травмування і також до летальних випадків.
Ярослав Мельничук, заступник головного лікаря Львівського фтизіопульмонологічного центру:
- Як ми його вже витягнем, перевернути через коліно і добре врізати в одне місце. Щоб і він таке не робив, і щоб ніхто таке не робив.
Та Василь, схоже, вже й сам висновки зробив. Божиться, що ніколи не робитиме вибухівки. І іншим не радить.
Василь Дмитришин, постраждалий:
- Ну, що я можу сказати: щоб не робили такі дурниці, як я.
Одразу після Великодня Василь мав одружуватися. Та весілля довелося відкласти.