11-річна школярка придушила себе до смерті, граючи в "собачий кайф". Це така забавка, коли дитина затягує на собі зашморг і доводить до запаморочення. Цю гру полюбляють підлітки, не знаючи про наслідки. А вони, крім смерті, приводять ще й до інвалідності.
Загадкову смерть 11-річної Аліни у селі обговорюють усі. Добра і весела дівчинка любила життя і раптом - страшна звістка. У саморобному зашморгу сестру знайшов брат. Мотузку школярка зробила із власної сукні - порізала на стрічки і переплела.
- Кажуть, та бідненька дівчина в 6 клас ходила. Ухаживала за детворой, як мати рідна. А чого повісилась, не знаєм.
Чому Аліна полізла у зашморг - не знають і її однокласники.
- В школе было все хорошо, она зачеты лучше всех сдала. Была веселая, дома вроде тоже, говорили они, веселая была.
Дівчинка зростала у багатодітній родині. Крім неї, батьки виховують ще десятьох дітей.
Марія Тюріна, керівник відділу Слов'янського МВ міліції:
- Да, это многодетная семья, они благополучные. На учете они нигде не состоят, кроме как многодетная семья.
У міліції розпочали кримінальне провадження за фактом самогубства школярки. Слідчі вже з'ясували, що занапастила дівчинку небезпечна гра! Вона сама себе душила.
Марія Тюріна, керівник відділу Слов'янського МВ міліції:
- Девочка увлекалась игрой. Так называемый "собачий кайф". Старший брат становился неоднократным свидетелем данной забавы. О чем говорил родителям. Родители, со своей стороны, неоднократно предупреждали девочку, что может закончиться… В принципе, в отсутствии родителей, очередная такая забава закончилась летальным исходом.
Медики застерігають, що страшна забавка з удушенням може спровокувати травму головного мозку і втрату пам'яті. І часто, як у випадку з Аліною, призводить до смерті. Психологи пояснють - у підлітковому віці іноді жага до експериментів над собою переважає над страхом за власне життя.
Тетяна Буцовська, психолог:
- Они выбирают такой корявый способ получения удовольствия. Наша психика так устроена, что нужно получать удовольствие. И это - как способ получить удовольствие. И дурной пример заразителен. Если это пробуют авторитетные подростки, то, чтобы быть авторитетным… Может, и я попробую?... Выбирает подросток.
Як розпізнати, чи не вподобала ваша дитина смертельної гри - достатньо придивитися, чи немає на шиї підозрілих слідів від мотузки і чи не скаржиться син або донька на частий головний біль. Аби вберегти рідну людину й запобігти трагедії, психологи, правоохоронці та медики дають одну-єдину пораду - бути уважнішими до власних дітей.