Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

27 квітня 2015, 22:22 Нещасні випадки
У столиці загинув полумарафонець
У столиці загинув полумарафонець

Фінішував і помер. У 28-річного бігуна зупинилося серце під час напівмарафону в Києві. Медики намагалися надати допомогу, проте марно. Організатори заходу стверджують: загиблий перед забігом надав медичну довідку та мав досвід у подоланні таких дистанцій.

Це останні кадри 28-річного Олександра Іщенка. Він неймовірно втомлений. Попри це, фінішну пряму перетинає. Відстань напівмарафону подолав за одну годину сорок хвилин. Вже після проходження дістанції йому стало зле.

Дмитро Черніцький, організатор напівмарафону:

- Ему стало плохо вот где-то здесь! Ребята позвали быстро, его отнесли туда, потому что туда подъезжали скорые, которые забирали тех, кому было плохо.

Тарас - один із тих, хто останнім спілкувався з хлопцем. Він одразу кинувся надати йому медичну допомогу.

Тарас Логінов, командир загону першої медичної допомоги Червоного хреста України:

- Он отвечал на вопросы, когда его попросили высунуть язык - он высунул, у него было сердцебиение и дыхание - это основные параметры, по которым можно судить.

Лікарі намагалися врятувати хлопця просто неба. У цей час поряд була лише одна швидка. В ній був інший учасник, якому також стало погано. Врешті Олександр знепритомнів. Йому почали робити непрямий масаж серця, штучно підтримували дихання.

Тарас Логінов, командир загону першої медичної допомоги Червоного хреста України:

- Использовать или не использовать дефибриллятор - решает врач, мы принесли свой, сказали- не надо! 

Бігуна не врятували. Експертиза з'ясувала - він помер від раптової зупинки серця. Організатори забігу запевняють: учасник заздалегідь проходив обстеження у лікарів й для участі у марафоні надав обов'язкову медичну довідку. До цього Олександр вже брав участь у подібних змаганнях. Його останній результат організатори називають добрим.

Дмитро Черніцький, організатор напівмарафону:

- Це хороший показник для людини, що перший раз біжить, це нереальний час, а це людина тренувалась, або ж була вже опитним бігуном! Протипоказань щодо участі учасника у заході - немає! Я обізнаний про усі ризики, пов'язані у даному спортивному заході.

Цього року у напівмарафоні взяли участь майже дві з половиною тисячі людей. Організатори кажуть: на заході було 10 швидких й щонайменше півсотні медиків. Через спекотну погоду та чималу відстань допомога знадобилася 12 учасникам. Двоє з них опинилися у реанімації. За фактом смерті марафонця в міліції нині розпочали кримінальне провадження й кажуть - проведуть усі необхідні експертизи.

Юлія Мусташ, керівник відділу ГУ МВС у м. Києві:

- В рамках цього кримінального провадження ми будемо проводити ряд експертиз, спілкуватися з людьми, будемо розбиратися - чого могли не додивитися організатори та медики.

Загиблому було 28. Він працював барменом в одній зі столичних кав'ярень. Колеги згадують: Олександр посиленно готувався до напівмарафону. У нього залишилося двоє дітей. Найменша, донька, народилася за добу після смерті батька.