Трагедія в Дніпропетровську. Мандруючи сходами аварійного будинку, з 14-го поверху впала школярка. Загинула дівчинка перед очима однолітків.
Артур Терещенко, кореспондент:
- Цю багатоповерхівку побудували ще за радянських часів - у далекому 1986-му. Одинадцять років по тому через загрозу зсуву грунту будинок визнали аварійним, а мешканців відселили.
Відтоді неогорожена багатоповерхівка стала прихистком для безпритульних і наркоманів. Інколи біля будівлі вешталися й неповнолітні. Так було й цього фатального дня. Школярі вирішили провести вільний час у занедбаному будинку.
Ганна Старчевська, керівник сектору Дніпропетровського МУ міліції:
- Группа подростков из пяти человек, после совместного употребления спиртных напитков, решили прогуляться в заброшенное здание. Решили подняться на 14-й этаж. Наша потерпевшая решила отойти в сторону, дабы позвонить по мобильному телефону, и, видимо, перепутала ступеньки с шахтой лифта, и упала с высоты 14-го этажа.
Від зазнаних травм дівчинка померла миттєво. За фактом смерті неповнолітньої правоохоронці розпочали досудове розслідування.
Ганна Старчевська, керівник сектору Дніпропетровського МУ міліції:
- Открыто уголовное производство по признакам статьи 115 уголовного кодекса Украины - это умышленное убийство, с дополнительной правовой квалификацией - несчастный случай.
Як уберегти інші життя та хто має відповідати за цю трагедію? На думку правників, притягти бодай когось до відповідальності буде складно.
Артем Шахторін, юрист:
- Есть вина родителей, которые в своё время не донесли детям о том, что нежелательно присутствовать в таких местах, тем более в состоянии алкогольного опьянения, что это может быть как бы опасно для жизни.
Та якщо вину батьків і доведуть, їм загрожуватиме адміністративна відповідальність. Так само можуть покарати, наголошують юристи, і балансоутримувачів будинку.
Артем Шахторін, юрист:
- Если было решение о сносе данного строения и лица, которые были ответственными за снос данного объекта недвижимости, будем говорить, не выполнили это решение в сроки, предусмотренные этим распоряжением, они будут нести ответственность, предусмотренную настоящим законодательством.
Прокоментувати на камеру трагічний випадок у міськраді не квапляться. Мовляв, рішення про передачу аварійного будинку до житлово-експлуатаційної контори є, але брати багатоповерхівку на свій баланс і нести за неї відповідальність там відмовляються. І доки будинок-примара нічийний, у ньому будь-якої миті може статися чергове лихо.