З каруселі - до лікарні. Атракціон у Києві травмував малюків. Постраждали півтора десятка дітей. Двох ушпиталено. Чому сталося лихо: через несправність конструкцій чи людське недбальство?
Марина Борисполець, кореспондентка:
- Ось на цій каруселі і травмувалися малюки, атракціон загородили, дітей сюди не пускають. На місці працює прокуратура.
У Саммер Парку біля одного зі столичних торговельних центрів завжди пожвавлення. Тут купа розваг. Привело свого восьмирічного сина Дениса сюди й подружжя Григоренків. Батьки кажуть: страхіття почалося в перші ж хвилини.
Наталя Григоренко, мати постраждалого хлопчика:
- Крик детей, это буквально доля секунды, и металлический пол, каркая, который под каруселью, поднимается у нас на глазах. Дети по цепочке набирают и со всей скорости врезаются. Где-то до 1,7 метра поднимается этот металлический пол, дети по накладной один в другого врезаются.
Денис Григоренко, постраждалий:
- Когда начался первый круг, девочка сандаликом зацепила пол, и он вот так волной начал подниматься. Три части.
Батьки кинулися рятувати своїх малюків.
Наталя Григоренко, мати постраждалого хлопчика:
- Во-первых, когда остановилась карусель, этот металлический пол им, получается, еще и ударился, грохнулся на голову со всей своей тяжестью.
Євген Григоренко, батько постраждалого хлопчика:
- На самом деле я его двумя руками поднимал - это тяжелая вещь. Это просто случайность, что дети остались живы.
У двох дітей забиття голів і кінцівок. Постраждалих ушпиталено.
Наталя Григоренко, мати постраждалого хлопчика:
- У моего ребенка была сбоку шишка и сзади там немного с порезом шишка. Пальчика два на левой руке после этого, вроде как перелома нет. Мы потом сделали рентген, полночи носились с детьми по больницам.
Власники ж атракціонів запевняють - конструкції справні. Є всі документи на роботу атракціонів, пройшли всі перевірки.
Лариса Серикова, заступник директора підприємства-обслуговувача атракціонів:
- Соответствующее разрешение мы получили в бла-бла - монтаж демонтаж, налагодження, ремонт, отримано в 13 році, термін придатності на пять років.
Власники кажуть - лихо сталося через людське недбальство.
Лариса Серикова, заступник директора підприємства-обслуговувача атракціонів:
- Винен оператор атракціону, який на порожній сідушці не закріпив карабін, який спрововкував щеплення страхувального приладу з конструкцією полу атракціону, відповідно, карабін, зачепившись, смикнув достатньо сильно, від смикання сідушки почали коливатися і діти зіштовхнулися.
Прокуратура взялася розслідувати інцидент на атракціонах. Слідчі запевняють: перевірять карусель до ґвинтика. Винних у травмуванні дітей - покарають.
Сергій Юлдашев, прокурор Деснянського району м. Києва:
- За даним фактом прокуратурою району внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками статті 172 - порушення правил безпеки при роботі з приладамами небзпечними. Штраф або обмеження волі до трьох років з обов'язковим позбавленням прав обіймати певні посади.
Після цього випадку прокуратура обіцяє перевірити всі каруселі в районі. Бо ж профільний орган - Держгірпромнагляд - згідно із законом має право ревізувати атракціони не частіше ніж раз на п'ять років.