Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

18 червня 2013, 23:28 Нещасні випадки
На Прикарпатті змія вкусила дитину
На Прикарпатті змія вкусила дитину

На Прикарпатті почався сезон зміїних укусів. Щороку влітку з десяток мешканців гірських і прилеглих до лісу населених пунктів стають жертвами плазунів, які непоміченими вигріваються на осонні. Третій від початку року випадок стався днями у Верховинському районі області. Рептилія вкусила 6-річну дівчинку.

Коли маленьку Марину щось гризнуло, вона навіть не приділила цьому уваги. Подумала, що то була ящірка. Та вже за хвилини нога пекла вогнем.

Марина Іванчук, постраждала:

- Я йшла води набирати. Верталася уже і мене вкусила у ноги.

- Боліло?

- Пекло.

Біль дошкуляв до плачу. Мама, коли почула дитячу розповідь, одразу ж збагнула, що насправді малу уджигнула змія.

Галина Іванчук, мама Марини:

- Слідів залишилося тільки дві папули, так як від кропиви, та й все. Більше ознаків ніяких.

Наскільки це було можливо швидко в гірських умовах, жінка повезла дитину до лікарні. Дорогою нога довкола місця укусу почала розпухати.

Олександр Степанченко, ординатор дитячого відділу Косівської центральної райлікарні:

- Доставили скоро. Але вже там починався набряк, крововиливи. Нога на другий день гірша стала. Сьогодні набагато краще. Набряк спав. Ногою рухає.

З розповідей дитини та матері лікар дійшов висновку: Марину вкусила гадюка. Звичайна карпатська. Їх тепер багато в горах. Адже дні соняшні, й рептилії виповзають грітися на відкриті місця. Та помітити їх непросто - зливаються з довкіллям.

Василь Гоголюк, лісничий:

- Самі ніколи не нападають. Якщо їх тільки не зачепити, не роздратувати. Найкраще їх обминути, якщо побачив. Вони, як правило, як люба тварина, як любий хижак - бороняться, кидаються.

А ось відсмоктувати з рани кров, кажуть знавці, смертельно небезпечно. І постраждалого не врятуєш, і сам, якщо маєш рани в ротовій порожнині, можеш постраждати. До лікаря треба їхати в першу ж годину після покусання.