11-річний школяр постраждав на залізниці на Житомирщині. Експеримент на колії коштував дитині вказівного пальця.
Життя цього хлопчика раз і назавжди змінила вечірня екскурсія на залізничну станцію. Саме там, потай від дорослих, одинадцятирічний Артем вирішив поставити експеримент. Просто під колесами товарного вагона.
Артем, постраждалий:
- Я хотів 10 копійок покласти под колєсо на рейку.
- А для чого?
- Щоб розчавить їх.
- Я поклав, а поїзд рушив назад. Рушив і мені на палець...
Кілька секунд - і від вказівного пальця дитини залишилося криваве місиво.
Артем, постраждалий:
- Кров сразу. Тільки відчавило - зразу кров пошла. А ще хрустіло і костка була переломана, вообще костка виглядала.
Переляканий школяр щодуху кинувся додому. А там - лише старенька бабуся. Тож поки сусіди шукали авто, щоб відвезти постраждалого до лікарні, настав ранок. Тяжка травма вкупі зі значною крововтратою зробили з малого інваліда.
Віктор Панчишин, завідувач відділу Житомирської обласної дитячої лікарні:
- Фактично у дитини був розчавлений другий палець на руці. Фактично наступила його ампутація. А ми вже, лікарі, змогли сформувати культю. Це ще одна дитина, яка повноцінного життя, нажаль, не зможе виконувати. Тим більше, що це вказівний палець на руці.
Правоохоронці ж кажуть, що з початку року на вітчизняних залізницях травмовано більш як півсотні дітей. Переважно - через звичайні пустощі.
Наталія Мельник, керівник відділу УМВС України на Південно-Західній залізниці:
- Якщо виникла потреба знаходитись на залізниці - бажано, щоб діти були у супроводі дорослих. Не переходити колії у невстановлених місцях, користуватися пішоходними переходами. Якщо наближається потяг - максимально відійти від нього. Бо є таке поняття, як потоки повітря, які затягують під колеса, якщо людина стоїть занадто близько.
Коли ж таки сталася біда - не забувайте про першу медичну допомогу. Зі слів лікарів, у випадку з Артемом треба було зупинити кровотечу.
Віктор Панчишин, завідувач відділу Житомирської обласної дитячої лікарні:
- Звичайно, для таких дітей перша допомога - це накладання звичайної фіксуючої пов'язки, щоб закрити цю рану. Якщо велика кровотеча - починати з давлячої пов'язки. Не обовязково жгут. Хороша давляча пов'язка обовязково зупинить кровотечу, і це бува достатньо.
А ще порада всім охочим до експериментів на коліях.
Артем, постраждалий:
- Ви лучче такого не робіть, бо може й з вами таке случиться. Без пальців тоді останетесь, і без рук, і без ніг.