Тіло загиблої в Єгипті українки мають доправити на батьківщину, в цьому переконує вітчизняне МЗС. Оксана Гайвась загинула 8-го березня, під час прогулянки квадроциклом. Родичі загиблої готуються до поховання, його призначили на 14 березня.
Оксані Гайвась було тридцять п'ять. Українська актриса, художниця та онука видатного архітектора Анатолія Добровольського загинула в Єгипті вночі проти восьмого березня. Жінка вирушила в пустелю поїздити квадроциклами. Під час екстремальної подорожі дістала тяжких травм, через які за три дні померла в лікарні міста Хургади.
Цей нещасний випадок так би й лишився нещасним випадком, якби не деякі деталі, які додали справі резонансу. Спочатку з'явилась інформація, що українська страхова компанія відмовилася платити за лікування постраждалої, коли та лежала в комі. Мовляв, травмування під час екстремальної екскурсії не є страховим випадком. У турфірмі, де жінка й придбала путівку, пояснили.
Мехмед Гюндогду, директор турфірми:
- Когда турист покупает экскурсию для активного отдыха или экстремального вида спорта, если они такие виды екскурсии покупает, соответственно здесь медицинская страховка ,которая в Украине этого вида спорта не включает. Это страховка,которая египетская страховая компания это все полностью покрывает, ещё раз говорю, разное екскурсия, страховка это другой, медицинская страховка - это другой.
Потім виник скандал з транспортуванням тіла Оксани Гайвась. За його доправлення до України страхова нібито вимагала від родичів чотири тисячі доларів. Близькі ж коментувати ситуацію до поховання відмовилися.
Тетяна Добровольска, мати загиблої (телефоном):
- Я хочу давать интервью, я согласна, но после похорон.
В МЗС України запевнили - родина загиблої не платитиме за доправлення тіла на батьківщину жодної копійки.
Євген Перебийніс, в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС України:
- Ми вживаємо заходів, щоб тіло було доставлене в Україну. Ми очікуємо, що це відбудеться 12 березня. Обставини цієї справи з'ясовуються, нашим посольством направлено ноту до МЗС Єгипту з проханням з'ясувати і розслідувати всі обставини інциденту.
У Всеукраїнській асоціації туроператорів кажуть - їзду квадроциклами вже давно час внести в поліси. Проте страхувальники не погоджуються.
Олег Пікерський, виконавчий секретар Всеукраїнської асоціації туроператорів:
- Они считают - квадрацикл экстремальный туризм, но купание в Египте, тоже экстремальный туризм, то, что выйдет, что мы не страхуем, потому что судорогой свело ногу или зацепился за риф?
Бувалі туристи підтверджують - гасання пустелею на чотирьох колесах і справді небезпечне. Сергій кілька разів відпочитав в Єгипті. Екскурсію квадроциклами замовляв щоразу. Розповідає, в пісках може статися будь-що.
- Катаются.
Сергій Кацан, мандрівник:
- В любом случае это техника, достаточно мощная, достаточно быстрая и которая требует не то, что подготовки , но хотя бы мер безопасности. С него можно свалиться на повороте, на нём можно въехать в какую-то яму, элементарно не вписавшись в поворот. Он может перевернуться и на тебе упасть. В меры безопасности не входили никакие средства пассивной безопасности, как то шлемы, жилеты и тому подобное.