Трагедія в сауні на Чернігівщині сталася через недбальство її власника та обслуги. Такий висновок зробили правоохоронці, що розслідують причини вибуху нагрівального котла у місцевій лазні. Нагадаю, під час різдвяного інциденту серйозні опіки отримали троє молодих людей.
Віталій серед щасливців, котрі за кілька хвилин до вибуху вийшли з тісного приміщення парні. У лазні залишилися троє його друзів.
Віталій, постраждалий:
- Их привалило в основном крышей, потолком - доски, кирпичи, какое-то железо. Мы вытянули их оттуда и конкретно не могли ничем помочь, кроме как подержать словом. Сами перепугались все. А потом вызвали скорую.
Андрій Хожаїнов, керівник відділу ТУ МНС в Чернігівській області:
- Стався потужний вибух водогрійного баку опалювального котла. На той час у сауні знаходилося близько 10 людей, але постраждали лише ті, що знаходилися безпосередньо в парильні - два 22-річні юнаки та 23-річна дівчина.
З ушкодженнями майже 80 відсотків тіла постраждалих доправили до районної лікарні. Та за добу стан пацієнтів погіршився і їх транспортували спочатку до обласної опікової реанімації, а потім до Києва. Хто відповідатиме за каліцтво молодих людей, нині з'ясовують фахівці. Вже відомо, що нагрівальним агрегатом у сауні користувалися не за правилами. Клієнти парилися без обслуги й занадто розпекли котла.
Вікторія Рубан, керівник відділу ГТУ МНС в Київській області:
- Обладнати парильне відділення піччю потрібно все-таки заводського виготовлення. Воно повинно бути обладнане спеціальними датчиками, що робить неможливою роботу печі більше 8 годин на добу. Повинні бути в парильних відділеннях канали припливу свіжого повітря, і ці канали слід чистити.
Киянка Валентина - лазниця з десятирічним стажем. Каже, трагедії на Чернігівщині не сталося б, якби нагрівальний котел стояв не в самій сауні.
Валентина, лазниця:
- Разогреваются тены до 110 градусов. В парной может находиться до 8 человек. Котел у нас стоит не в этом помещении, а в отдельном здании, вытяжки работают круглосуточно. Вентиляция и окна открываются.
У сучасній парні все на електриці. А щоби відвідувачі бува не обпеклися - під стелею завжди напоготові душник.
- Это каменка, она оборудована тенами и находится на безопасном расстоянии от посетителей, с ограждением, чтобы посетители не могли пораниться.
Зі слів фахівців - найнадійніша техніка для сауни чи лазні - та, що придбана з ґарантією якості. Від непередбачуваних негараздів убезпечить лише продукція від відомого виробника.
В'ячеслав Підяк, продавець обладнання для саун:
- Дается сертификат соответствия, дается гарантия на один год. При соблюдении всех требований производителя как электрические, так и дровяные печки безопасны в эксплуатации. Максимальная температура в районе 95 градусов, при регулировке вы выставляете температуру. При достижении этой температуры печка отключается.
Правильно дібране каміння для нагрівання повітря - теж запорука якісного відпочинку в сауні. Щоби не отруїтися випарами і вряди-годи не ранитися - не завадить консультація в мінералога. Лиш тоді перебування в лазні буде для вас безпечним і оздоровчим.