Критической может стать ситуация в Ровно на станции переливания крови. Речь идет о недостатке контейнеров. Пластиковой тары не закупили централизованно через Министерство здравоохранения, потому что тендеры на закупку не состоялись. Как разрешить ситуацию, когда компоненты крови нужны ежедневно, а собирать ее вскоре просто будет некуда?
Ровенская станция переливания крови работает в обычном режиме. Правда, берут кровь не у всех доноров. Многим приходится отказывать. Все - из-за недостатка контейнеров. На станции уверяют - этот нюанс до сих пор не привел к коллапсу и каждая больница в области получила нужное количество компонентов крови.
Нина Симкив, заместитель руководителя Ровенской областной станции переливания крови:
- Ми зовсім, як кажуть, на нулю не є, тому що ми все-таки передбачували цю ситуацію. Якись запас в нас є. Коли склалася така ситуація, то ми, власне кажучи, переглянули запаси наші еритроцитної маси, і якщо на той момент заявок з лікарні - бо ми ж працюємо під лікарню, а не просто так - а люди до нас приходять, ніхто ж не зважає, яка група. І був такий один день чи два, коли ми змушені були брати третю мінус, яка нам завжди потрібна, другу мінус, тобто резусні групи, і просить вибачення в донорів, що вони прийшли.
Тарас Бендюг - студент одного из ровенских ВУЗов. Пришел сдавать кровь для декана факультета, на котором учится.
Тарас Бендюг, студент:
- Я туди прийшов, почав проходити обстеження, мені дали анкету - звична процедура - я її заповнив. І під час проходження стандартної процедури з'ясовується: станція моєї крові не візьме. Я здивувався. Спробував з'ясувати, як виявляється: в них бракує контейнерів для крові.
До июня, объясняют на станции переливания крови, они пользовались тарой, которую получили благодаря централизованным закупкам в прошлом году. В этом году от Минздрава по тендерам - ни одного предложения.
Нина Симкив, заместитель руководителя Ровенской областной станции переливания крови:
- До цього року в нас, як правило, забезпечувало згідно централізованого постачання наше Міністерство охорони здоровя, а частину станція купляла за власні кошти. В цьому році, на жаль, от уже в нас червень місяць, до нас не поступала пропозиція подати заявку в Міністерство, тобто ми не знаємо, чи нам закуплять, чи не закуплять цю пластикову тару, і в зв'язку з цим ми змушені були купувати самостійно.
Первый тендер планировали провести в марте, впрочем, тогда он не состоялся. Второй - проходит сейчас. Пока же Ровенское управление здравоохранения обратилось за помощью в областной совет.
Юрий Осипчук, руководитель Ровенского областного управления здравоохранения:
- Просили ми більше мільйона, бо нам треба до кінця року близько мільйона 200 тисяч гривень, але вирішили надати на даному етапі 200 тисяч, щоб не зупинилась робота Станції переливання крові, а до того часу можливі централізовані закупки дадуть можливість забезпечити область цією пластиковою тарою.
Этих средств хватит только до августа, говорят медики. Не успокаивает ровенских врачей и то, что подобные ситуации сложились у их коллег в других областях Украины.
Светлана Прокопчук, корреспондент:
- ГЕМАКОНи - так ще називають медики контейнери для взяття крові. Для Рівненської області їх щороку потрібно не менше п'ятнадцяти тисяч. Адміністрація Станції переливання крові навіть зверталась до доброчинців з проханням допомогти придбати гемакони. Втім, пропозицій від фондів нині небагато.