И снова - уже привычная в последнее время неприятность: мошенники украли с банковской карты деньги, которые собирали на протез раненому бойцу АТО. Служба безопасности банка уже вычислила злоумышленника. Теперь, говорят, дело за милицией.
Десантник Андрей Усач - Герой Украины. Звание получил за оборону Луганского аэропорта. Там летом получил тяжелые ранения. С оторванной ногой и челюстью четыре дня пролежал в руинах терминала. Чудом выжил, теперь нуждается в качественном протезе и операции. Для сбора средств открыл карточный счет в одном из частных банков.
Андрей Усач, раненный:
- Ну, ці кошти збирались з усієї України, і не тільки нашої країни, люди перераховували на подальше лікування. Тобто на придбання якісного протеза і операції на лиці, і на встановлення зубів, і тому подібне.
Мошенники похитили 150 тысяч гривен пожертвований. Схема основана на особенностях восстановления утраченного телефонного номера и интернет-банкинга. Аферисты позвонили мобильному оператору и заявили о потерянной сим-карте. Получив сим-карту "клона" телефона раненого солдата, взялись за интернет-банкинг.
Дмитрий Павленко, и.о. руководителя отдела Лычаковского РО милиции:
- Після цього зловмисник звернувся в відділення банку, назвав усі необхідні реквізити карточок потерпілого, які були викладені в Інтернеті. Назвав кодове слово потерпілого. Також було висвітлено номер телефону. У зв'язку із чим перераховані кошти були з картки потерпілого на картку зловмисника.
Орест Блащук, руководитель филиала частного банка во Львове:
- Відбулося підроблення сім-карти, телефонної сім-карти. І якимось чином була здобута інформація, що зібрана якась сума коштів на рахунку. І шахраям вдалося ці кошти перевести на іншу картку.
Андрей Усач, боец АТО:
- Ну, звичайно, винуватий в цьому шахрай, який вкрав от, але чому така ненадійна служба безпеки банку, то на цьому, напевно, треба задуматись.
Чтобы перевести всю сумму, мошенники изменили суточный лимит движения средств на карточке Андрея. Как им это удалось без знания кодового слова, теперь выясняет служба безопасности банка. Личность вора банкиры уже установили. И независимо от результатов расследования администрация финучреждения обещает поступить по совести.
Орест Блащук, руководитель филиала частного банка во Львове:
- Ми як банк цю суму повернемо, якщо з нашого боку були допущені якісь порушення чи якісь непорозуміння по відношенню до цієї операції. Якщо наш оператор все правильно зробив, то єдиний варіант - це зловити злочинців і в них через суд ці гроші витребувати. Я думаю, що ми в будь-якому випадку людину в біді не залишимо. В будь-якому випадку.
Андрей не первый, у кого так украли деньги с карты. Есть мошенники, которые специализируются именно на тех, кто собирает пожертвования на лечение. Ведь обычно в сети Интернет люди выкладывают номера телефонов, к которым привязаны банковские счета. Злоумышленникам доступна почти вся персональная информация.
Дмитрий Павленко, и.о. руководителя отдела Лычаковского РО милиции:
- Моя порада. Особи, які відкривають банківський рахунки і збирають допомогу на лікування - відкривати декілька банківських рахунків. Не залишати в банках номера мобільних телефонів, не прив'язувати до банківських рахунків номера мобільних телефонів, власне, чим можна і скористатися в подальшому зловмиснику.