Телеканал НТН
Сообщить новость

Новости канала

11 февраля 2011, 15:36 Катастрофы
В Черновицкой области 14 домов сползают в пропасть вместе с оползнем
В Черновицкой области 14 домов сползают в пропасть вместе с оползнем

К новым условиям привыкают жители села Бочковцев, что на Буковине: тамошний люд уже научился жить над пропастью. В течение десятилетия 14 домов медленно сползают в нее вместе с землей. Благодаря обильным осадкам за последнюю неделю исчезли гаражи, сараи и большая часть двора. Только чудом еще никто не пострадал, а власть не обращает на это внимания.

Сергей Шкляренко ежедневно с опаской выходит на улицу и наблюдает за тем, как исчезает его двор, кухня и гараж. Дочери своей запрещает ночевать дома, боится беды.

Сергей Шкляренко, пострадавший:

- Це все рушиться на очах, і такими темпами 8 березня ми не будемо знати, де зустрічати, - чи на вулиці, чи взагалі нас може засипати в любий час. Ми спимо і чуємо, як хата тріщить по швах, як гвозді виходять з деревини, і це ми все чуємо вдень і вночі.

Семье Шкляренко деваться некуда. Родственников нет, а возводить новый дом средств не хватит. Все свои вещи упаковали, перенесли в самую дальнюю от пропасти комнату и ждут помощи.

Надежда Шкляренко, пострадавшая:

- Кожного тижня на метр - на два все руйнується прямо на очах. Просто і на це неможливо дивитися. Такий стан розпачу, безнадії. Дуже важко на це все дивитися.

Соседи Шкляренко - пенсионеры, которые не только живут без земли под ногами, но и без тепла. Работники газовой службы из-за опасности разрушения дома отключили им газоснабжение. Люди в отчаянии, а местные власти разводят руками. По просьбе сельского головы о помощи - никакой реакции.

Нина Боднарь, Бочковецкий сельский председатель:

- Це взагалі дивитися страшно, не те, що жити. А тут проживають діти малі, неповнолітні діти, тут проживають пенсіонери. Ні в якому разі люди тут не можуть проживати, ні в якому разі. Я думаю, що люба людина, проста людина, віруюча, невіруюча, з посадою, не з посадою, люба людина скаже, що тут проживати вкрай небезпечно для життя.

Ситуацию осложняет еще и то, что в зону оползней попадают объекты государственного значения.

Анатолий Мойсов, депутат Хотинской районной рады:

- Є ряд стратегічних об'єктів, які дійсно хвилюють. Це дорога, значна дорога державного значення по вивозу деревини. Крім цього, водогін старий і новий, який постачає сьогодні школу, лікарню і ряд житлових будинків. Це газопровід, який постачає два села Грозинці і Бочківці, і лінії електропередач високої напруги 30 тисяч вольт.

Владимир Старчак, заместитель председателя Хотинской районной администрации:

- Цей зсув посилюється тим, що йде стік води. Нижче зсуву там розміщувався старий цегельний завод, який вибирав глину з кар'єра, і, таким чином, земля має куди сунутися, і цей зсув, по оцінкам інституту, буде просуватися і надалі, тобто, під загрозою за невідомий час дорога і друга сторона дороги.

Пока районная администрация попросила у государства хоть 400 тысяч гривен, чтобы переселить жителей опасных 4 домов. Люди же продолжают ждать помощи.

Виктор Мельничук, пострадавший:

- Зранку виходжу до корови, як завжди, виходжу - половина притули метрів три з одного боку, корова стоїть на дошках. Прийшлося розбивати стіну, ясла, і через передню стіну виводити корову.

Олег Тодерико, пострадавший:

- Пропало 12 років життя. Це - в першу чергу, а по-друге - будинок і всі будівлі, які є, їх уже практично немає.